Online kutathatók az egyházmegye orgonáriról készült kérdőívek.

 

 

Tisztelt Kutatóink!

 

9922bb"Az orgona a hangszerek királya" – tartja a mondás. Nos, bárhogy is van, a mai nappal online kutatható anyagaink között – a PEL I.1.a.1. 1965/1242. alatt – immáron az egyházmegye orgonái is kutathatók. 1965-ben központilag gyűjtötték egybe egy kérdőív alapján a plébániatemplomokban és filiális templomokban meglévő orgonák adatait. A kérdőíveket a legtöbb helyről visszaküldték kitöltve, nevezetesen az alábbi települések templomai esetében állnak rendelkezésre a beérkezett válaszok: Alsómocsolád, Alsószentmárton, Aparhant, Apátvarasd, Bakonya, Bánfa, Bár, Baranyajenő, Baranyaszentgyörgy, Báta, Bátaszék, Beremend, Bezedek, Bicsérd, Bikal, Boda, Bölcske, Boldogasszonyfa, Bóly, Bonyhád, Bonyhádvarasd, Bükkösd, Csibrák, Csikóstöttös, Decs, Döbrököz, Drávasztára, Dunaföldvár-Belváros, Dunaföldvár-Külváros, Dunakömlőd, Dúzs, Egerág, Erdősmecske, Fadd, Fazekasboda, Felsőnyék, Felsőszentmárton, Garé, Geresdlak, Gödre, Görcsöny, Görcsönydoboka, Grábóc, Gyönk, Györe, Harc, Helesfa, Hetvehely, Hidas, Hőgyész, Hosszúhetény, Ibafa, Kajdacs, Kánya, Kárász, Keszü, Királyegyháza, Kisasszonyfa, Kisdorog, Kisújbánya, Kisvaszar, Komló, Kurd, Lapáncsa, Liget, Lippó, Mágocs, Magyarszék, Mánfa, Maráza, Máriagyűd, Márok, Mecsekfalu, Mecsekjánosi, Mecseknádasd, Miszla, Mohács-Belváros, Mohács-Külváros, Mözs, Mozsgó, Mucsfa, Nagyhajmás, Nagyharsány, Nagymányok, Nagynyárád, Nak, Németi, Óbánya, Őcsény, Olasz, Paks, Pálfa, Palotabozsok, Pécs-Bányatelep, Pécs-Gyárváros, Pécs-Hird, Pécs-Líceum, (Pécs-Székesegyház), Pellérd, Püspökszentlászló, Regöly, Sásd, Sátorhely, Siklós, Simontornya, Sióagárd, Somberek, Sumony, Szabadszentkirály, Szágy, Szakadát, Szakály, Szakcs, Szalatnak, Szálka, Szászvár, Szebény, Szentdénes, Szentlászló, Szentlőrinc, Szigetvár-Ferencesek, Szigetvár-Plébániatemplom, Szigetvár-Szentegát, Szigetvár-Turbék, Szilágy, Tevel, Tolna, Udvar, Újdombóvár, Várdomb, Vásárosdombó, Véménd, Versend, Villány, Villánykövesd, Virágos, Vokány. (PEL I.1.a.1.1965/1242.)

 

  

 

És hogy a "királyi" hangszer "királyian" szóljon, ahhoz a fenti válaszok beérkezését követően egy körlevél (PEL I.1.f.1.1962/735.) erejéig összegyűjtöttek minden szükséges tudnivalót arról, hogy mi szükséges egy "templomi orgona zavartalan működésének biztosítására":

 

orgona cikk 3

 

orgona cikk 4

 

 

Jó kutatást kívánunk!

 

 

2020. június 24-én, Keresztelő Szent János születése főünnepén

Pécsi Egyházmegyei Levéltár