Kedves e-kutatóink!

 

A mai nappal a plébániai levéltárak interneten is kutatható állománya (anyakönyvek, historia domusok) tovább bővült az iskolaszékek és egyházközségi képviselőtestületek jegyzőkönyveivel. A plébániai levéltárak elmúlt években történt begyűjtése és feldolgozása lehetővé tette, hogy ezt a két értékes forrástípust digitalizáljuk, és immár kutathatóvá tegyük. A jegyzőkönyvek sorozata ugyan a legtöbb plébánia esetén hézagos, hiszen az elmúlt 70 évben sok anyag elkallódott, megsemmisült, de így is tekintélyes mennyiségű, több mint 300 jegyzőkönyv fennmaradt és várják a kutatókat.

 

A most közzétett jegyzőkönyvek főleg a plébániatörténet-íráshoz kínálnak kiváló forrásanyagot, és jól kiegészítik egymást a már interneten kutatható tanfelügyelőségi anyagokkal (PEL.I.3.) és az egyházkormányzati iratanyag protocollumaival (PEL.I.1.a.2.).

 

A jegyzőkönyvekről készített lista letölthető innen: 

 

Jó kutatást kívánunk!

 

Pécs, 2019. szeptember 05.

Pécsi Egyházmegyei Levéltár