Tanfelügyelőségi kötetek és fényképek restaurálására került sor.

 

 

Tisztelt Olvasóink!

 

Mint arról korábbi híreinkben hírt adtunk, a Pécsi Egyházmegyei Levéltár évről-évre kiemelt figyelmet fordított és fordít anyagainak restaurálására, rendbe tételére. Az idei esztendőben az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásának köszönhetően 2.399.000 forintot tudtunk restaurálásokra fordítani. Az összegből az Egyházmegyei Tanfelügyelőség anyagából (PEL I.3.) négy kötet restaurálására, illetve a Levéltár Fotótárából (PEL VI.2.) mintegy 800 darab, zömében 19. századi fénykép kisebb-nagyobb restaurátori kezelésére került sor, köztük 55 db igen értékes üvegnegatív konzerválására, amelyeket Zelesny Károly fényképész készített az 1880-as években a pécsi székesegyház átépítéséről.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani az EMMI és az NKA anyagi támogatásáért, valamint a PreservArt Kft.-nek és Budapest Főváros Levéltára Állományvédelmi Főosztályának a kiváló szakmai munkáért.

  

KIM logo color

 

nka logo v4

 

2022. június 02-án, Szent Marcellínusz és Szent Péter, vértanúk emléknapján

Pécsi Egyházmegyei Levéltár

 

Leveltari restauralasok 4 foto1ab 0001

 

Leveltari restauralasok 4 foto2ab 0001

 

Leveltari restauralasok 4 foto3ab 0001

 

PEL I.3.c 2

 

PEL I.3.c 3