Újabb plébániai levéltári anyagok restaurálására került sor.

 

 

Tisztelt Olvasóink!

 

Mint arról korábbi híreinkben hírt adtunk, a Pécsi Egyházmegyei Levéltár évről-évre kiemelt figyelmet fordított és fordít anyagainak restaurálására, rendbe tételére. Az idei esztendőben az Emberi Erőforrások Minisztériuma/Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásának köszönhetően 1.800.000 forintot tudtunk restaurálásokra fordítani. Az összegből három plébániai levéltár (Decs, Hosszúhetény, Mohács) állományából lettek kiválogatva azok az iratok (körülbelül 10 iratfolyóméter), amelyek – hogy rendezni és kutathatóvá tudjuk tenni – fertőtlenítésre és száraz tisztításra szorultak.

Ezúton szeretnénk megköszönni a főtisztelendő atyáknak az anyagok összegyűjtésében nyújtott segítséget, a minisztérium anyagi támogatását, valamint a Pre-Con Kft. szakszerű munkáját.

 

KIM logo color

 

2022. december 12-én, a Guadalupei Boldogságos Szűz Mária emléknapján

Pécsi Egyházmegyei Levéltár

 

 

restauralas 5 2

Adventi gyermekmiséhez útmutató. A nyomtatvány Fricdrich Oszkár mohács könyvnyomdájában készült. (PEL III.083–084., év nélkül)

 

 restauralas 5 1

A decsi Krisztus Király-templom főoltára karácsonyi díszben. (PEL III.197., év nélkül)

 

 

restauralas 5 3

A hosszúhetényi Katholikus Kör alapszabályai 1906-ból. (PEL III.047.)