Vademecum et Album Congressus XXXIVi Eucharistici Internationalis.

 

 

2021. szeptember 5–12. között újra Budapesten rendezik meg a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust. Újra, hiszen 1938-ban már egyszer otthont adott hazánk ennek az igen jelentős egyházi eseménynek. Ezért a jövő évi NEK apropóján sorozatunkban fel-felelevenítettük az 1938-ban rendezett Kongresszus egy-egy mozzanatát, hogy ezáltal is méltóképpen bekapcsolódjunk a felkészülésbe. Sorozatunk utolsó részében két kiadványt mutatunk be, ajánlunk olvasásra.

 

Néhány korábbi epizódban bemutattunk már kongresszussal kapcsolatos kiadványokat, amelyek nagyon gondos szervezőmunkának voltak sokszínű és minőségi termékei. Ebben az utolsó részben két idegennyelvű kiadványt mutatunk be, amelyek méltóképpen számolnak be nemcsak a magyar egyház, de az egész világegyház számára erről a fontos egyházi eseményről. Az egyik egy úgynevezett vademecum [1], amely könyvecskét a szervezők csak idegennyelven jelentettek meg, méghozzá öt nyelven: angol, francia, lengyel, holland és olasz. Ez a 80 oldalas, Budapest térképmelléklettel ellátott tájékoztató könyvecske egyfelől bemutatja képekkel illusztrálva Magyarországot, annak múltját és jelenét, másrészt hasznos kongresszusi ismeretek közölt használójával. Mi itt az olasz nyelvű változatot tesszük közzé:

 

VADE MECUM

 

A másik kiadvány talán az egész kongresszus legimpozánsabb kiadványa, egy 305 oldalas képes album, amelyet a kongresszus szervező főbizottsága külön magyar nyelven (A XXXIV. Nemzetköi Eucharisztikus Kongresszus Emlékkönyve) és külön négynyelvű formában is (Album Congressus XXXIVi Eucharistici Internationalis [2]) kiadott, utóbbit természetesen külföldi olvasók számára. Mivel a magyar nyelvű album szinte valamennyi nagyobb könyvtárban fellelhető és fellapozható, ezért itt a sokkal ritkábban elérhető idegennyelvű változatot tesszük közzé úgy, hogy külön olvasható a bevezető, külön az angol, a német, a francia és az olasz nyelvű összefoglaló és külön szedtük az albumban közzétett képeket:

 

BEVEZETŐ

ÖSSZEFOGLALÓK:

ANGOL

NÉMET

OLASZ

FRANCIA

FÉNYKÉPEK

 

 

További jó, és lelkiekben tartalmas készülődést kívánunk az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra minden tisztelt olvasónknak!

 

---

 

Jegyzetek:

[1] Vade mecum. XXXIV. Congressus Eucharisticus Internationalis MCMXXXVIII. Pallas Nyomda, 1938.

[2] Album Congressus XXXIVi Eucharistici Internationalis. Budapest, 25–30 Maii 1938. Sumptibus et typis Societatis Sancti Stephani, typographiae editricis pontificiae, Budapest, 1938.

 

 

 

2020. október 2-án, Szent Őrzőangyalok emléknapján

Pécsi Egyházmegyei Levéltár