Új forráskiadvány jelent meg a két levéltár együttműködésében.

 

 

Tisztelt Olvasóink!

 

Az Eszéki Állami Levéltár (Državni arhiv u Osijeku) és a Pécsi Egyházmegyei Levéltár gondozásában megjelent a "Popis katoličkoga stanovništva u Istočnoj Slavoniji 1767. godine/A kelet-szlavóniai katolikus lakosság 1767. évi összeírása" című kiadvány. A forráskiadvány alapjául szolgáló kötet a Pécsi Egyházmegyei Levéltár állományában található: "Conscriptio parochiarum et animarum in iis contentarum, in districtu Inferioris Sclavoniae Dioecesis Quinque-Ecclesiensis, tam in statu provinciali, quam militari, peracta anno Domini 1767." (PEL I.1.c.17.)

A kötetet Denis Njari, az eszéki Josip Juraj Strossmayer Egyetem (Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku) docense dolgozta fel. 

A Horvát Kulturális Minisztérium (Ministarstvo kulture Republike Hrvatske) és a Pécsi Egyházmegye támogatásával megjelent kötet 2019. november 14-én kerül bemutatásra Zágrábban, az "Interliber" – 42. Nemzetközi Könyvvásáron, amelyre az Eszéki Állami Levéltár és a Pécsi Egyházmegyei Levéltár ezúton hív minden érdeklődöt szeretettel! A forráskiadványt bemutatják: Denis Njari, Dražen Kušen (igazgató – Eszéki Állami Levéltár), Damásdi Zoltán (levéltáros – Pécsi Egyházmegyei Levéltár).

 

 

fb 2 másolata 

 

2019. november 07.

Pécsi Egyházmegyei Levéltár