Történeti értékében értékes állaggal gyarapodott az e-archivum.

 

 

Tisztelt kutatónk és e-kutatóink!

 

Újabb 24.000 képfelvétellel bővült internetes szolgáltatásunk, az E-ARCHIVUM, ugyanis mától interneten is kutatható a Püspöki Levéltár egy történeti értékében igen gazdag állaga: PEL I.1.c. (Püspöki Levéltár/Püspöki Hivatal/Kötetek) Az állag 125 kötetből áll, tartalma igen vegyes, vannak benne például püspöki levelezések (missiles), különböző összeírások (conscriptiones) a 18. századból, egyházlátogatási jegyzőkönyvek (visitationes canonicae) a 18-19. századból, és még sok egyéb más. Reméljük, hogy haszonnal tudják majd forgatni mind a családfa-kutatók, mind a tudományos kutatók.

 

Jó kutatást kívánunk!

 

2019. június 26-án, Alexandriai Szent Cirill püspök és egyháztanító emléknapján

Pécsi Egyházmegyei Levéltár

 

PEL.I.1.c.092.c 0002