Iskolaszékek és egyházközségi képviselőtestületek jegyzőkönyvei kutathatók az e-archivumban.

 

Tisztelt e-kutatóink!

 

A mai nappal a plébániai levéltárak interneten is kutatható állománya (anyakönyvek, historia parochiae-k) tovább bővült az iskolaszékek és egyházközségi képviselőtestületek jegyzőkönyveivel. A plébániai levéltárak elmúlt években történt begyűjtése és feldolgozása lehetővé tette, hogy ezt a két értékes forrástípust digitalizáljuk, és immár kutathatóvá tegyük. A jegyzőkönyvek sorozata ugyan a legtöbb plébánia esetén hézagos, hiszen az elmúlt 70 évben sok anyag elkallódott, megsemmisült, de így is tekintélyes mennyiségű, több mint 300 jegyzőkönyv fennmaradt és várják a kutatókat.

 

A most közzétett jegyzőkönyvek főleg a plébániatörténet-íráshoz kínálnak kiváló forrásanyagot, és jól kiegészítik egymást a már interneten kutatható tanfelügyelőségi anyagokkal (PEL I.3.) és az egyházkormányzati iratanyag protocollumaival (PEL I.1.a.2.).

 

A jegyzőkönyvekről készített lista letölthető innen:  

 

Jó kutatást kívánunk!

 

 

2019. szeptember 05.

Pécsi Egyházmegyei Levéltár